0

Życzenia na każdą okazję

Posted by Serducho on 4 stycznia 2012 in Człowiek |

Życzenia na każdą okazję

 

Ważny dzień, święto, rocznica, imieniny, pamiętamy o życzeniach. Sieci komórkowe wręcz się „zapychają” ilością smsów, przy głównych świętach jak Wielkanoc czy Boże Narodzenia. Sms, mms, lista i już nasze życzenia powędrowały do kilkudziesięciu osób. Wcześniej musi iść jednak wyszukiwarka w ruch, trzeba przecież znaleźć jakiś „fajny” sms, a może jaki obrazek na mmsa. Jacy jesteśmy wspaniałomyślni tyle trud włożonego. I te kilkadziesiąt osób dostaje ten sam sms, mms, bo przecież wyszukiwarkę umieją obsługiwać również inni, i po raz kolejny przychodzi ta sama wiadomość tylko od innej osoby. Jaki jest sens, takiej wiadomości, pochwalenie się umiejętnościami obsługi telefonu i wyszukiwarki? Gdzieś tutaj jednak zanika jedno SZACUNEK, bo jaki mamy szacunek do drugiej osoby jak nie stać nas napisać dwa zdania napisane przez nas samych a nie jakieś gotowce. Jak widzę początek wiadomości, to już mi się nie chce czytać dalej, po co mi wierszyk rymowanka.

Wpisy na portalach społecznościowych jak facebook, nk też nie są „bogate” w treść. Przecież wystarczy napisać:”Wesołych”, „Sto lat” lub coś trudniejszego „wszystkiego najlepszego” Czy chcemy dostawać takie wiadomości? Pewnie nie! Dlatego ja wole włożyć trochę wysiłku i sam napisać życzenia, i jak sam dostaję życzenia widząc, że są pisane od serca, to czuję się lepiej, bo wiem: komuś jednak zależy, chce się napisać do mnie więcej, daję mi poczucie właśnie SZACUNKU.

 

Jeżeli będziesz pisał życzenia urodzinowe, imieninowe, rocznicowe, świąteczne, spróbuj wysłać coś napisanego tak od serca. A sam jak dostaniesz takie życzenia pewnie się uśmiechniesz bo będziesz wiedział, że ktoś specjalnie dla Ciebie zrobił ten wysiłek, by życzyć najlepszego Tobie.

Podobne wpisy

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Copyright © 2011-2017 Piękne słowa pisane sercem All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.